Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki używania plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

×
Staw barkowy

Zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowego to najczęstsza przyczyna dolegliwości bólowych barku. Do zmian tych dochodzi w skutek upływających lat ,a więc w procesie starzenia się organizmu. Doprowadza to, do stopniowego niszczenia się chrząstki stawowej i wycierania powierzchni stawu. Następstwem takich zmian są dolegliwości bólowe,które pojawiają się w momencie wykonywania ruchu. Zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowego dotyczą najczęściej osób pracujących fizycznie, używających dużej siły. W skutek bólu, który pojawia się w momencie wykonywania ruchu dochodzi do ograniczenia ruchomości w stawie, a co za tym idzie jego usztywnienia. Największy problem stanowią ruchy rotacyjne barku, ale również problemem są ruchy odwodzenia. Bóle, które towarzyszą zmianom zwyrodnieniowym barku mogą promieniować do całej kończyny górnej i powodować ogólne jej osłabienie.

Istnieje wiele przyczyn, które składają się na zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowego, jednak do najczęstszych możemy zaliczyć urazy, które miały miejsce w trakcie naszego życia, jak np. zwichnięcie stawu barkowego, złamania jak również uszkodzenia w zakresie struktur miękkich obręczy barkowej. Zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowego można leczyć w dwojaki sposób. W niedużych zmianach można skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych i środków farmakologicznych. Kiedy jednak zmiany są na tyle duże, że zabiegi mało inwazyjne nie przynoszą rezultatów, wykonuje się wówczas artroskopię stawu barkowego, która jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod.

Szpital prywatny Pulsmed, który wychodzi na przeciw pacjentom, proponuje wykorzystanie komórek macierzystych ADSC, pozyskanych wcześniej z własnej tkanki tłuszczowej do usprawnienia zniszczonego barku.To metoda mało inwazyjna, przynosząca niesamowite efekty. Komórki macierzyste podane bezpośrednio do stawu powodują jego regenerację, wygładzają strukturę stawu, a przez to poprawiają jego ruchomość. Powoduje to zdecydowane zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawę komfortu pacjenta.

O nas Zabiegi Cennik Kontakt  Media


Estetyka Pulsmed

Szpital Pulsmed

Zespół


Anti-aging + komórki ADSC

Bariatria

Chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna

Ortopedia + komórki ADSC

 


Anty-aging

Bariatria

Medycyna estetyczna

Chirurgia plastyczna

MediRaty

Ortopedia

Terapie komórkowe Iv


Dane kontaktowe 

Formularz kontaktowy

Jak dojechać?

 

Media o nas

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Platforma: iCMS3